Czym jest i jak działa prostata?

Prostata to męski gruczoł krokowy, który jest częścią męskiego układu płciowego. Produkuje wydzielinę, która jest nośnikiem plemników. Składa się z dwóch płatów: lewego i prawego. Kształt prostaty to spłaszczony stożek, wielkością porównywany do kasztana jadalnego. Znajduje się poniżej pęcherza moczowego w miednicy mniejszej. Przez jej miąższ przebiega część sterczowa cewki moczowej, dlatego gdy dochodzi do jego rozrostu, wskutek mechanicznego ucisku cewki moczowej pojawiają się problemy z oddawaniem moczu oraz inkontynencja (nietrzymanie moczu).

Prostata - grafika

Czy Twoje życie zaczyna kręcić się wokół wizyt w łazience?

Szacuje się, że prawie 50% mężczyzn powyżej 50 lat i około 80% mężczyzn w wieku ponad 70 lat doświadcza problemów z oddawaniem moczu w mniejszym lub większym stopniu.1 Trzy etapy pojawiających się problemów:

Etap 1 Nocne wizyty w łazience

Twój sen przerywa co najmniej jedna wizyta w łazience każdej nocy. Strumień moczu jest coraz słabszy. To tylko kwestia czasu, zanim będziesz musiał znowu iść, co znacznie utrudni spanie.

1 etap

Etap 2 Codzienne przerwy

Częste wizyty w łazience w ciągu dnia utrudniają wykonywanie zadań i skupienie się na pracy. Nawet gdy siedzisz przy biurku, uczucie ciągłego pełnego pęcherza utrudnia koncentrację.

2 etap

Etap 3 Zakłopotanie

Unikasz sytuacji towarzyskich, w których ciągłe usprawiedliwianie się jest niewygodne, takich jak restauracje i filmy. Podczas długich rozmów rozpraszasz się, niecierpliwie czekasz na okazję do ponownej wizyty w łazience.

3 etap

Co zrobić w takiej sytuacji?

Aktywność fizyczna i zdrowa dieta mają dobry wpływ na prostatę. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Dodatkowo można rozważyć suplementację, my polecamy ProstaXin® Plus. Ponad 1 250 000 sprzedanych opakowań mówi za siebie – tysiące mężczyzn nie może się mylić!

Lepsza jakość życia ze zdrową prostatą

Jest wiele zalet zdrowej prostaty. Mężczyźni, którzy ciągle muszą chodzić do łazienki zaczynają tracić pewność siebie w pracy i w domu. Narastająca potrzeba oddawania moczu uprzykrza podróże i inne aktywności. Satysfakcjonujące życie seksualne staje się wspomnieniem. A to może dodatkowo odbić się na całym związku, między partnerami zaczyna narastać dystans.

ProstaXin® ma za zadanie wspierać mężczyzn w trosce o ich zdrowie. Warto spróbować!

ProstaXin® Plus

1 Lu, S.-H., Chen, C.-S., Natural history and epidemiology of benign prostatic hyperplasia, “Formosan Journal of Surgery” 2014, ISSN 1682-606X , Vol 47, nr 6, s. 207-210

Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProstaXin® Plus
ProstaXin® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!